Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... ORDIN Nr. 445 din 30 iunie 2009 ANPC
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

ORDIN Nr. 445 din 30 iunie 2009 ANPC

Buna ziua,

Tocmai am primit mail de la ANPC cum ca firma pentru care am depus reclamatie a fost sanctionata cu amenda, dar ca suma nu poate fi comunicata in baza acestui ordin ORDIN Nr. 445 din 30 iunie 2009.
Este adevarata informatia pentru ca in Anexa 3 a ordinului mentionat se spune ca 5. Valoarea totala a amenzilor aplicate se poate comunica?
Multumesc.
Anexa 2, nu Anexa 3.
Valoarea totala se refera la suma tuturor amenzilor aplicate de ANPC intr-o anumita perioada de timp, nu la amenda/amenzile aplicate unui anumit agent economic.