Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... transport angajati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

transport angajati

in ce act trebuie specificat faptul ca o societate deconteaza transportul la si de la locul de munca?
Toti salariatii ar trebui sa citeasca Regulementul intern, mai mult decat atat, semneaza ca au facut-o!
In alta ordine de idei, sunt total de acord ca aceste drepturi, fiind supuse modificarilor repetate din perspectiva titularilor lor, nu ar trebui inscrise in Regulamentul intern. O decizie a angajatorului de nominalizare a persoanelor beneficiare este suficienta.
Este problema salariatului daca semneaza ca primarul Reg.Intern sau orice document pe care angajatorul il aduce la cunostinta.
ovidiu7676 a scris:

nu la toti le asiguri transportul si au decont de cheltuieli pe fiecare in parte :)))) legea nu impune sa asiguri decat celor care nu au mijloc de transport in comun

Care este acea lege care prevede asa ceva pentru domeniul privat? :-/