Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie de invaliditate gradul 2
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie de invaliditate gradul 2

Va rog din suflet sa ma ajutati cu urmatoarea problema:
- am un salariat caruia i-am platit concediu medical cod 14 pana pe data de 28.06.2012
- a solicitat incetarea contractului de munca pe data de 05.06.2012
-decizia medicala pentru incadrarea in gradul doi de invaliditate este tot cu data de 05.06.2012
Care este art.in baza caruia ii incetez contractul de munca si cu ce data daca nu am primit decizia de pensionare?
Va multumesc si astept cu nerabdare un raspuns pentru a opera si in REVISAL
Daca a avut concediu medical pana in data de 28.06.2012 - inclusiv, Contractul indiv de munca inceteaza cu data de 29.06.2012. conf art 56 lit "c"/ C muncii
Multumesc mult.