Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... LEGEA 84/2012
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

LEGEA 84/2012

sunt administrator financiar patrimoniu la o scoala din jd. suceava si in urma controlului de la curtea de conturi mi s a imputat indemnizatia de conducere sub pretextul ca nu ar fi legala pentru 2009si 2010
va rog sa imi spuneti ce ar trebui sa fac si daca aceasta indemnizatie intra sub incidenta legii 84/2012
Intrati sub incidenta Legii nr.84/2012 , intrucat potrivit art.2 alin.1 din lege, se aproba exonerarea de plata pentru sumele reprezentand venituri de natura salariala stabilite in conditiile art. 1 pe care personalul din sectorul bugetar trebuie sa le restituie ca urmare a deciziilor de impunere emise de angajatori drept consecinta a constatarii de catre Curtea de Conturi a unor prejudicii.