avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1233 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... LEGEA 84/2012
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

LEGEA 84/2012

sunt administrator financiar patrimoniu la o scoala din jd. suceava si in urma controlului de la curtea de conturi mi s a imputat indemnizatia de conducere sub pretextul ca nu ar fi legala pentru 2009si 2010
va rog sa imi spuneti ce ar trebui sa fac si daca aceasta indemnizatie intra sub incidenta legii 84/2012
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:38, 11 Iulie 2012
Intrati sub incidenta Legii nr.84/2012 , intrucat potrivit art.2 alin.1 din lege, se aproba exonerarea de plata pentru sumele reprezentand venituri de natura salariala stabilite in conditiile art. 1 pe care personalul din sectorul bugetar trebuie sa le restituie ca urmare a deciziilor de impunere emise de angajatori drept consecinta a constatarii de catre Curtea de Conturi a unor prejudicii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tichete cadou -!!!!! mariana55_ro mariana55_ro VA ROG MULT MULT SA-MI DATI UN RASPUNS !!!!!!![ Buna ziua ! acum 4 ani am fost profesoara la o scoala ( abia terminasem facultatea ) : in anul 2009 am primit ... (vezi toată discuția)
Returnare bani primiti ca sporuri in 2009 1019 1019 In anul 2009, ca angajat la primarie, muncitor calificat, am primit anumite sporuri pe care, actualul primar imi cere sa le returnez deoarece Curtea de Conturi ... (vezi toată discuția)
Curtea de conturi mirceamonac mirceamonac In anul 2012 CC constata faptul la UAT comunas-a acordat spor de dispozitiv 25% nelegal. Decizia Curtii a fost contestata. Tribunalul SM respinge actiunea in ... (vezi toată discuția)