Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un model de fisa postului pentru responsabil cu gestionarea deseurilor?
Va multumesc
Responsabilitati si sarcini:
- Gestioneaza documentele sistemului integrat calitate/mediu al compartimentului;
- Elaboreaza,distribuie, pastreaza, modifica procedurile sistemului integrat calitate/mediu al societatii si se asigura ca sunt respectate de personalul compartimentului;
- Inlocuieste documentele perimate cu cele in vigoare si pastreaza documentele mentionate in procedura controlul inregistrarilor;
- Se preocupa de respectarea cu strictete a cerintelor clientilor si a celor de reglementare;
- Identifica necesitatile de instruire in domeniul calitatii/mediului si le propune spre avizare reprezentantului conducerii;
- Se asigura de adecvanta sistemului integrat calitate/mediu implementat in compartiment cu cerintele referentialelor ,furnizand date reprezentantului conducerii ,pentru sedintele anuale ale conducerii conform procedurii;
- Urmareste implementarea actiunilor corective propuse sau rezultate in urma auditurilor;
- Efectueaza audituri interne daca are pregatirea respectiva.

Sarcini specifice pentru sistemul de management de mediu:
- Participa la identificarea periodica a aspectelor de mediu, determinarea semnificatiei lor, stabilirea obiectivelor specifice si crearea programelor de management de mediu;
- Verifica tinerea sub control a spectelor de mediu;
- Gestioneaza si controleaza materialele si deseurile;
- Verifica indeplinirea obiectivelor cuprinse in programele de mediu ce revin compartimentului din care face parte;
- Dezvolta, implementeaza si mentine SMM, sub conducerea reprezentantului managementului;
- Participa la identificarea necesitatilor de control operational si coordoneaza implementarea si mentinerea acestora;
- Monitorizeaza performantele de mediu fata de aspectele de mediu semnificative si cerintele reglementarilor identificate;
- Participa la dezvoltarea si implementarea planurilor de pregatire si raspuns in situatii de urgenta;
- Face propuneri pentru elaborarea unor noi proceduri operationale si instructiuni de lucru necesare optimizarii activitatilor de protectie a mediului.

[ link extern ]

sau
[ link extern ]