Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Predare de limbi straine la domiciliu - conditii de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Predare de limbi straine la domiciliu - conditii de functionare

Buna ziua! Va rog frumos sa-mi spuneti in ce conditii se pot da lectii de limbi straine la domiciliu. Asta in conditiile in care persoana care ar dori acest lucru a absolvit facultatea de litere, sectia engleza-japoneza, are atestat luat la Bucuresti, a lucrat ca traducator la firma japoneza in jur de doi ani si acum a iesit din concediu de maternitate.
caen 9700- activitati ale gospodariilor in calitate de angajator de personal casnic cum ar fi: servitoare, bucatarese, chelneri, valeti, majordomi, spalatorese, gradinari, portari, grajdari,soferi, ingrijitori, guvernante, babysittere, mediatori, secretare,

aici va incadrati la DOMICILIU fie va face contract de munca fie va faceti un PFA sau SRL.

sau mai exista caen 8552. Invatamant in domeniul cultural dar nu la DOMICILIU.
ovidiu7676, utilizator