Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bilant de lichidare 2012
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bilant de lichidare 2012

Buna ziua.Trebuie sa fac un bilant de lichidare pentru un SRL si nu stiu care formular sa-l folosesc.Dupa parerea mea cred ca trebuie sa folosesc formularul S1004 si sa bifez Raportari anuale si punctul 2.pers.juridice aflate in lichidare.Dar folosind acest formular imi apare la rubrica Situatii financiare forma lunga de bilant.Este corect asa ?
Va rog sa ma indrumati daca stiti care este varianta corecta ca sa depun bilantul la Registrul comertului.Va multumesc anticipat pentru ajutor.
Este corect asa cum ati spus.