avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii obligatii salariale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

obligatii salariale

Sunt pensionar din anul 2008 ,iar unitatea la care am lucrat imi restituie trimestrial drepturi salariale restante.Intrebarea mea este >ce retineri obligatorii trebuie facute din salariul brut.Eu inteleg ca,in momentul de fata fiind pensionar nu mai datorez 0.5 % somaj.Multumesc celor care imi vor raspunde.:
Cel mai recent răspuns: maca , utilizator 18:56, 25 August 2013
Daca sunt salarii restante, acestea se calculeaza raportate la perioada cand ar fi trebuit sa le primiti, adica atunci cand erati salariat, deci se retin toate contributiile.
Cu intarziere.Multumesc.:luck:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retineri obligatorii salarii restante Mihaela Hornea Mihaela Hornea Din martie 2008 trecut in avocatura din sistemul judiciar. Am primit drepturi salariale restante (o cota foarte mica din ele , trimestrial incepand cu anul ... (vezi toată discuția)
Activitate dependenta sau pfa Leo Leonard Leo Leonard Sunt agent consiliere la o banca printr-un contract de agent si aceasta activitate este catalogata ca fiind dependenta. banca imi cere sa-mi fac PFA si nu ... (vezi toată discuția)
Compensare drepturi salariale? alexgh alexgh Buna ziua, Se da urmatoarea situatie: o persoana este angajata la o Companie Nationala si are de primit drepturi salariale restante de cateva luni. In acest ... (vezi toată discuția)