Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii obligatii salariale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

obligatii salariale

Sunt pensionar din anul 2008 ,iar unitatea la care am lucrat imi restituie trimestrial drepturi salariale restante.Intrebarea mea este >ce retineri obligatorii trebuie facute din salariul brut.Eu inteleg ca,in momentul de fata fiind pensionar nu mai datorez 0.5 % somaj.Multumesc celor care imi vor raspunde.:
Daca sunt salarii restante, acestea se calculeaza raportate la perioada cand ar fi trebuit sa le primiti, adica atunci cand erati salariat, deci se retin toate contributiile.
Cu intarziere.Multumesc.:luck: