Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... help!! surprins in trafic cu alcoolemie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

help!! surprins in trafic cu alcoolemie

In primul rand buna ziua tuturor, tarziu am afla si eu de forumul asta, vreau sa intreb si eu urmatoarea chestiune,acum o luna am fost oprit si testat cu drager 0,40 in aer , dupaia ce rezulta sangele au venit rezultatele 0,70 si 0,50 iar astazi am intrat si in posesia probelor de la recalculare ca a ceruto inspectorul de la politie , adica teoretic intre 0,70 si 0,90 posibilitate sa ma trimita in instanta sau ami voi redobandii permisul de conducere ?? MULTUMESC TUTUROR
Cred ca vi se va da solutia de Scoatere de Sub Urmarire Penala si aplicarea unei amenzi.
Doamne ajuta nici astazi nu pot concepe cand ma uit la masina ce prostie am facut , multumesc mult de raspuns , crezi ca as putea termina repede ?? in cat am da un raspuns ca am inteles ca v-a ajunge la procuratura dosarul ,,,aproximativ macar , v-a multumesc din suflet tutror care vor raspunde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Asta depinde de organul de cercetare penala. Cate dosare are in lucru. Concedii, vacanta judecatoreasca, etc. ....
Da stiu ca este vacanta dar banuiesc ca in urmatoarele 2 3 luni o sa primesc raspuns !! Am auzit ca de obicei la parchet dureaza cam 1 luna 2 este adevarat ? Multumesc
depinde de parchet ....