Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Ref: Asigurarea obligatorie a locuintei
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Ref: Asigurarea obligatorie a locuintei

Buna ziua!
Am avut incheiata o polita de asigurare obligatorie a locuintei valabila din nov.2010 pana in nov.2011, dupa care nu am reinnoit polita. Intrebarea mea este daca in luna aceasta iulie 2012 voi incheia o noua polita de asigurare a locuintei pentru perioada nov.2011 - iulie 2012 voi plati amenda pentru lipsa politei de asigurare?
Va multumesc anticipat!
Retroactiv nu mai puteti incheia polita de asigurare. Doar pentru perioada urmatoare de un an.