avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Ref: Asigurarea obligatorie a locuintei
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Ref: Asigurarea obligatorie a locuintei

Buna ziua!
Am avut incheiata o polita de asigurare obligatorie a locuintei valabila din nov.2010 pana in nov.2011, dupa care nu am reinnoit polita. Intrebarea mea este daca in luna aceasta iulie 2012 voi incheia o noua polita de asigurare a locuintei pentru perioada nov.2011 - iulie 2012 voi plati amenda pentru lipsa politei de asigurare?
Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:21, 17 Iulie 2012
Retroactiv nu mai puteti incheia polita de asigurare. Doar pentru perioada urmatoare de un an.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurarea obligatorie a locuintei! un roman un roman Bine v-am regasit ! Astazi 13.o7.2011, vine o stire interesanta .Primariile nu pot amenda persoanele care nu au incheiat asigurarea obligatorie a locuintei ... (vezi toată discuția)
Asigurare pad VandenAar VandenAar Buna ziua, Am o nelamurire legata de asigurarea PAD. În aprilie 2007 am luat un credit ipotecar de la o bancă (suma aproximativă 42.000 de euro) ... (vezi toată discuția)
Amenzi ptr neasig locuintelor? marcellutz marcellutz va rog sa-mi spuneti de cand se aplica amenzi ptr. neasig. locuintelor. cine o aplica? va multumesc. (vezi toată discuția)