Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... termen act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

termen act aditional

Pentru modificarea functiei prin act aditional care este termenul de transmitere revisal? 5 sau 20 zile?
HG500/2011
art.4
2) Orice modificare a elementelor prevazute la art. 3 alin. (2) lit. a), c)—g) se inregistreaza in registru cel tarziu in ziua lucratoare anterioara implinirii termenului de 20 de zile lucratoare prevazut la art. 17 alin. (5) din Legea nr. 53/2003, republicata
art.r
d) functia/ocupatia conform specificatiei Clasificarii Ocupatiilor din Romania (COR) sau altor acte normative;
In speta, este vorba despre un termen de 19 zile lucratoare de la data intervenirii modificarii respective.