Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... abonament telefonie si internet
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

abonament telefonie si internet

buna ziua,
am primit un sms cu o factura restanta de la o firma, referitor la servicii internet si telefonie.I-am sunat si le-am explicat ca nu au cum sa-mi factureze pentru ca nu exista contract si servicii instalate.In loc sa inceteze, am primit iar sms, cateva zile mai tarziu.
nu am incheiat nici un contract si evident nu mi s-a instalat nici un serviciu.
cum ar trebui sa procedez?
multumesc
Sms-ul era probabil destinat altei persoane care ARE contract, dar care si-a trecut gresit numarul de telefon in contract, ori angajatii firmei au trecut gresit numarul de telefon in baza lor de date. Spun asta pt ca asa patesc si eu cu un abonament Romtelecom care nu e al meu, dar pentru care primesc cu religiozitate sms-uri luna de luna.