avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Care credeti ca va fi rezultatul referendumului din ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Care credeti ca va fi rezultatul referendumului din 29.07.2012?

1. Se vor prezenta la urne 50%+1 dintre alegatori?

2. Care va fi procentajul Pro si Contra demiterii presedintelui?
1. Se vor prezenta la urne peste 50% dintre cei de pe liste.

2. Pronostic: 49,5% voteaza DA, 50,5% voteaza NU.
La cate de imprevizibil este poporul roman este foarte greu a da un pronostic . Dar speram sa ne dea cineva gandul bun.
Ultima modificare: Joi, 19 Iulie 2012
Alexandrina Mihai,
Cine va raspunde cel mai aproape de adevar pana la 29.07.2012 va beneficia de un cadou surpriza...valabil doar pentru utlizatori sau consultanti fara studii juridice!

1) nu, cred ca max 40 % se vor prezenta la urne
2) desi nu conteaza pt ca eu cred ca nu va fi validat, 45 % din cei prezenti vor vota Da; 55% NU
Sper sa ma insel :)
Daca tot am lansat o tema, sa o completez si eu.

1. cred ca prezenta va fi de peste 50%
2. procentajul: 60% DA 40% NU

...astept cat mai multe pareri - multumesc!
Ultima modificare: Joi, 19 Iulie 2012
Cabinet de Avocat "Stan Petru Radu", Avocat

Alte discuții în legătură

Am votat sau nu la referendum 2012 freeanifer freeanifer Consider interesanta situatia fiecaruia. Eu de exemplu peste 15 minute ma duc sa votez. Invit pe cei care doresc sa spuna daca au votat sau nu vor vota sau ... (vezi toată discuția)
Referendum si cvorum ContSters257414 ContSters257414 cum credeti ca se impaca ([b]cum se justifica[/b]) decizia Curtii Constitutionale a Romaniei care a hotarat marti ca, pentru validarea scrutinului de ... (vezi toată discuția)
Proiect de hotãrâre prin care parlamentul sã constate cã bãsescu a fost demis de popor ContSters257414 ContSters257414 Senatorul PNL Ioan Ghişe va propune, luni, în plenul reunit al celor două Camere, un proiect de hotărâre a Parlamentului prin care să se ia act de ... (vezi toată discuția)