Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Care credeti ca va fi rezultatul referendumului din ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Care credeti ca va fi rezultatul referendumului din 29.07.2012?

1. Se vor prezenta la urne 50%+1 dintre alegatori?

2. Care va fi procentajul Pro si Contra demiterii presedintelui?
1. Se vor prezenta la urne peste 50% dintre cei de pe liste.

2. Pronostic: 49,5% voteaza DA, 50,5% voteaza NU.
La cate de imprevizibil este poporul roman este foarte greu a da un pronostic . Dar speram sa ne dea cineva gandul bun.
Alexandrina Mihai,
Cine va raspunde cel mai aproape de adevar pana la 29.07.2012 va beneficia de un cadou surpriza...valabil doar pentru utlizatori sau consultanti fara studii juridice!

1) nu, cred ca max 40 % se vor prezenta la urne
2) desi nu conteaza pt ca eu cred ca nu va fi validat, 45 % din cei prezenti vor vota Da; 55% NU
Sper sa ma insel :)
Daca tot am lansat o tema, sa o completez si eu.

1. cred ca prezenta va fi de peste 50%
2. procentajul: 60% DA 40% NU

...astept cat mai multe pareri - multumesc!
Cabinet de Avocat "Stan Petru Radu", Avocat