Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Deducere asigurare Casco
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Deducere asigurare Casco

Buna ziua !
va rog sa-mi spuneti daca in cazul unei firme de comert cu amanuntul se poate deduce cheltuiala cu asigurarea CASCO a unui autoturism ,mentionez ca autoturismul este inregistrat pe firma .
Multumesc !
Cu data de 1Iulie 2012 toate ch. cu autoturismele inregistrate si folosite in scopul activitati firmei se deduc in proportie de 50 %.Daca asigurarea CASCo e pe numele firmei se deduce lca si chelttuiala.
iulia53, utilizator