Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Instructaj PSI
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Instructaj PSI

Buna ziua,as dori sa ma ajutati cu un raspuns:
pentru personalul unei unitati de invatamant la cat timp se face instructajul PSI?
cadre didactice, personal auxiliar (secretar, contabil, etc.) si muncitor, femei de serviciu.
Este bine semestrial si ori de cate ori este nevoie cand se inregistreaza evenimente in cadrul scolii si/ sau in institutii de acelasi profil.
Intocmiti un material de instruire pe care il arhivati si il prezentati la cerere organelor de control.
Nu este lipsit de interes sa solicitati periodic si prezenta unui cadrul ISU, in special atunci cand prezentati anumite reglementari valabile si pentru elevi.