Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Bun simt sau ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Bun simt sau ...

Buna ziua,

Locuim intr-un cartier nou unde inca nu s-a asfaltat drumul de acces.
Peste 200 de familii inteleg acest lucru si circula cu o viteza decenta.
Unul singur iasa din tipare si circula cu viteze neadaptate lasand in urma un nor de praf foarte mare. La fel si iesirile din garaj cu roti scartaind. S-a discutat cu el cu vorba buna, insa si raspunsurile sunt jignitoare.

Ce se poate face legal, daca nu merge cu vorba buna?
Drumul este public, al primariei (nu este drum privat).
~ Conținut șters la cerere ~