Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general schimbarea numelui dupa casatorie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

schimbarea numelui dupa casatorie

ce acte trebuie intocmite dupa ce o salariata s-a casatorit si cand trebuie transmis in reges va rog daca ma puteti ajuta! multumesc
Aveti nevoie de-o copie dupa certificatul de casatorie prin care se observa schimbarea numelui in urma casatoriei.(Puteti face si-un act aditional in care sa mentionati schimbarea numelelui salariatei din .... in...in urma casatoriei)O atasati la dosarul personal al salariatei, iar modificarea in REGES o faceti in maxim 19 zile conform art 4 (2)HG500/2011
2) Orice modificare a elementelor prevazute la art. 3 alin. (2) lit. a), c)—g) se inregistreaza in registru cel tarziu in ziua lucratoare anterioara implinirii termenului de 20 de zile lucratoare prevazut la art. 17 alin. (5) din Legea nr. 53/2003, republicata.
In REGES aveti:salariati/modificare/selectati salariata al carei nume doriti sa-l schimbati.:)
Multumesc din suflet ela david