avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 713 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... cum inlocuiesti un contabil sef intr-o UAT ?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

cum inlocuiesti un contabil sef intr-o UAT ?

Daca un functionar public isi da demisia din pozitia de contabil sef al unui UAT , cum poate fi inlocuit legal stiind ca se poate angaja 1 la 7 plecati .De asemenea se pot exercita atributiile functiei printr-un contract de prestari de servicii printr-o firma de contabilitate ?

Alte discuții în legătură

Am următoarea problema: sunt functionar public. seful meu s-a ... Un functionar Un functionar Am următoarea problema: Sunt functionar public. Seful meu s-a pensionat în urma cu o luna. Eu eram înlocuitorul lui cu delegare de atributii. La o zi după ... (vezi toată discuția)
Incompatibilitate Mieluirimia@yahoo.com Mieluirimia@yahoo.com Un sef birou,functionar public intr-un UAT,care a infiintat un GAL,poate detine functia-retribuita printr-un CIM,de manager al acestui GAL? (vezi toată discuția)
Incompatibilitate functionar public asoc6b asoc6b Buna ziua.Doresc sa aflu daca un functionar public (angajat fara functii de conducere la o unitate administrativ teritoriala locala-Primarie) se poate angaja ... (vezi toată discuția)