Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... proiect constructie provizorie (demontabila)
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

proiect constructie provizorie (demontabila)

buna ziua.
doresc sa stiu daca in cazul unei contructii(cabana de vara de 30 mp) din 2 incaperi inchisa in totalitate se cere proiect de contructie si eventual aviz de la primarie.mentionez ca folosesc fundatie betonata.
va multumesc.succes.
In mod normal trebuie autorizatie de construire avand in vedere ca, cabana are fundatie. Daca terenul pe care construiti este situat din punct de vedere urbanistic in extravilan atunci va trebui si scoatere din circuitul agricol.