Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Imputernicire
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Imputernicire

Bunaziua ! Sunt interesat daca pot optine o imuternicire prin internet ? Pasaportul meu a fost trimis din Franta in Romania si vreu sa l recuperez cu ajutorul mamei mele care se afla in romania. Multumesc anticipat !
Nu se poate autentifica pe Internet o imputernicire.puteti da o procura din Franta fie la Consulat fie la un notar din Tara respectiva.
Da, nu exista posibilitatea unei imputerniciri prin internet.

Este necesar sa se prezinte procura in original.