Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale etichete in limba romana
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

etichete in limba romana

Intetionez sa infiintez un magazin on-line de cosmetice pe care le voi importa direct de la producatori europeni.Intrebarea mea este: care sunt reglementarile pentru etichetar?Este suficient sa traduc personal etichetele in limba romana, sa le printez si sa le lipesc pe produse? Trebuie sa respect alte reglementari?

Multumesc mult pentru ajutor!
trebuie ca toate informatiile de pe produse care sunt in alte limbi sa existe si in limba romana, in principiu puteti face asta prin etichetare sau puteti cere producatorilor sa introduca in design-ul de baza al ambalajelor si descrierea in lb romana....mai trebuie sa apara pe produs si datele de identificare ale firmei Dvs.