Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Factura firma nerezidenta in euro, plata in ron.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Factura firma nerezidenta in euro, plata in ron.

Buna ziua,

Va rog frumos am o nelamurire , daca furnizorul firmei este nerezident dar are cont deschis in Romania in ron, facturile emise de catre acesta este in euro, pot efectua plata facturilor in ron?
Va multumesc.
Daca partenerul dvs. accepta plata in lei, nu exista interdictie in acest sens.
Va multumesc frumos.