Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Copii- plecarea din tara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Copii- plecarea din tara

Sora mea are 2 copii unul dintre copii este pe numele tatalui iar celalalt nu ,nu este casatorita cu el.Atrebarea este ce sanse are ca sa ia copilul sa plece an alta tara ya ca nu se antelege cu el.

Pe care din ei ?:)
Al mic 5 ani celalalt nu este pe numele lui.
In cazul minorului care este trecut pe numele tatal lui are nevoie de consimtamantul ambilor parinti pentru a parasi tara .
Daca tatal nu-si da acordul, mama va fi nevoita sa se adreseze instantei pt a se stabili domiciliul celui mic la dansa, acolo unde va dori sa se stabileasca.
Are ceva aranjat.. se duce in vizita sau se stabileste acolo ?
Sa se stabileasca ,are oferta de munca.
Tatal copiluli nu vrea sa al lase.Ce putem sa facem .
gi-jane2, moderator