Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie insotitor
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie insotitor

Sotul meu beneficiaza de indemnizatie pe numele lui,eu ca sotie am vreo gratuitate la cfr,pe transport urban....etc?Multumesc
daca sotul este persoana cu handicap grav (gradul I), aveti dreptul la 12 calatorii (cfr sau auto) gratuite si transport urban gratuit dar le puteti folosi doar daca il insotiti.