avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA ca functionar public
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA ca functionar public

buna ziua!

m-ar interesa daca pot deschide PFA ca functionar public, necesar pentru un proiect UE....nu are legatura cu atributiile exercitate ca functionar public...
va multumesc!
Cel mai recent răspuns: lacramioara90 , utilizator 14:19, 1 August 2012
si inca un lucru....ma va afecta cumva in perioada de crestere a copilului faptul ca o sa castig bani din acest lucru, urmand sa-mi iau concediul pt cresterea copilului la inceputul anului 2013.
va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa funcționar public VASYLAS VASYLAS Dacă sunt angajat la stat, ca și funcționar public pot sa îmi deschid un pfa sau sunt în incompatibilitate/conflict de interes? (vezi toată discuția)
Imi pot suspenda raportul de serviciu pentru o perioada si sa lucrez la o societate privata? maria_mer maria_mer sunt functionar public, am o profesie care imi place, problema este ca am un salariu f. mic si nu ma mai pot descurca cu banii. Imi pot suspenda raportul de ... (vezi toată discuția)