avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul de incadrare pentru functia publica de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul de incadrare pentru functia publica de inspector

Buna seara!
Numele meu este Iulia si lucrez la una din primariile de sector din Bucuresti. In vara anulul 2008 am absolvit ase-ul iar in urma examenului de promovare in clasa a functionarilor publici (ce a avut loc in 07.10.2008) am fost numita in functia publica de inspector cls 1, gradul profesional asistent, Tr 3 cu un salariu de 747 Ron, numire ce are loc din data de 01.12.2008.
Intrebarea mea este daca am fost corect incadrata pe acest salariu?
Cel mai recent răspuns: im_swenky , utilizator 21:39, 13 Ianuarie 2009
In O.U.G. nr. 6/2007 modificata prin O.G. nr. 9/2008, la anexa nr. 4 Aparatul propriu de specialitate al primarilor şi al
instituţiilor din subordinea consiliilor judeţene sau consiliilor locale, la data de 01.10.2008, salariul pentru functia publica de executie de inspector, clasa I, gradul asistent, treapta de salarizare 3 este de 747 lei.
Ce functie ati avut inainte de promovare?
Referent debutant 3
Poate referent, clasa III, gradul asistent, treapta de salarizare 3.
Da, referent, clasa III, gradul asistent, treapta de salarizare 3.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Promovare de studii medii la studii superioare ciobotaruhoria11 ciobotaruhoria11 Sunt functionar public primarie cu o vechime la acelasi loc de munca de 25 ani. In anul 2010 mi s-a facut reincadrarea conf legii ca referent clasa III, ... (vezi toată discuția)
Incadrare inspector asistent REDROSEX30 REDROSEX30 Buna seara! Numele meu este Neli si lucrez la o primarie ddin jud. Alba. In vara anulul 2009 am absolvit Facultatea de Stiinte Juridice si Administrative ... (vezi toată discuția)
Avansare in clasa absolventi de studii superioare. seneca399 seneca399 O persoana se angajeaza la o primarie de comuna in decembrie 2006 pe functia de referent clasa III ;grad superior, treapta III de salarizare ( 613 lei si un ... (vezi toată discuția)