Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul de incadrare pentru functia publica de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul de incadrare pentru functia publica de inspector

Buna seara!
Numele meu este Iulia si lucrez la una din primariile de sector din Bucuresti. In vara anulul 2008 am absolvit ase-ul iar in urma examenului de promovare in clasa a functionarilor publici (ce a avut loc in 07.10.2008) am fost numita in functia publica de inspector cls 1, gradul profesional asistent, Tr 3 cu un salariu de 747 Ron, numire ce are loc din data de 01.12.2008.
Intrebarea mea este daca am fost corect incadrata pe acest salariu?
In O.U.G. nr. 6/2007 modificata prin O.G. nr. 9/2008, la anexa nr. 4 Aparatul propriu de specialitate al primarilor şi al
instituţiilor din subordinea consiliilor judeţene sau consiliilor locale, la data de 01.10.2008, salariul pentru functia publica de executie de inspector, clasa I, gradul asistent, treapta de salarizare 3 este de 747 lei.
Ce functie ati avut inainte de promovare?
Referent debutant 3
Poate referent, clasa III, gradul asistent, treapta de salarizare 3.
Da, referent, clasa III, gradul asistent, treapta de salarizare 3.