Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj bunuri comune
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj bunuri comune

Daca am o speta ca :

Solutie: Ia act de renunţarea reclamantei la soluţionarea cererii de reexaminare împotriva încheierii din 27.03.2012. Admite acţiunea, astfel cum a fost modificată, formulata de reclamantă. Admite excepţia netimbrării cererii reconvenţionale şi anulează cererea reconvenţională formulată de pârâtul reclamant II. Instanţa ia act că părţile declară că nu mai au nici o pretenţie de nici o natură una faţă de cealaltă. Compensează cheltuielile de judecată.
Intrebarea mea e care sunt urmatoarele demersuri? Va multumesc!
Nu mai exista demersuri daca partile au declarat ca nu mai au pretentii.
avvalentina, utilizator
Daca au de recuperat cheltuielile de judecata?
Notificare si in caz de refuz, executare silita prin executor.
Multumesc tare mult!