avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1391 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj bunuri comune
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj bunuri comune

Daca am o speta ca :

Solutie: Ia act de renunţarea reclamantei la soluţionarea cererii de reexaminare împotriva încheierii din 27.03.2012. Admite acţiunea, astfel cum a fost modificată, formulata de reclamantă. Admite excepţia netimbrării cererii reconvenţionale şi anulează cererea reconvenţională formulată de pârâtul reclamant II. Instanţa ia act că părţile declară că nu mai au nici o pretenţie de nici o natură una faţă de cealaltă. Compensează cheltuielile de judecată.
Intrebarea mea e care sunt urmatoarele demersuri? Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: nita_daniel , utilizator 22:03, 1 August 2012
Nu mai exista demersuri daca partile au declarat ca nu mai au pretentii.
Ultima modificare: Marți, 31 Iulie 2012
avvalentina, utilizator
Daca au de recuperat cheltuielile de judecata?
Notificare si in caz de refuz, executare silita prin executor.
Multumesc tare mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort gaby@ gaby@ Buna ziua! As vrea sa-mi explice cineva ce inseamna: \"admite actiunea, admite in parte cererea reconventionala, dispune desfacerea căsătoriei incheiate ... (vezi toată discuția)
Solutie proces! haller haller Buna ziua! As dori sa mi se explice si mie solutia din [b]apel[/b]. La prima instanta pe fond s-a dat urmatoarea solutie: \\"Solutie: HOT.-Respinge ... (vezi toată discuția)
Compensare cheltuieli de judecata ice_bella20 ice_bella20 Buna ziua, Va rog sa imi spuneti ce presupune compensarea cheltuielilor de judecata din urmatoarea hotarare de divort: - respinge cererea reconventionala ... (vezi toată discuția)