avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 248 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Reziliere contract Orange
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Reziliere contract Orange

Buna ziua !

Ma confrunt cu urmatoarea problema ! am un abonament orange de 100 euro cu zece numere incluse.
Din pacate , firma merge rau si nu mai pot plati atat de mult . Am incercat sa reziliez contractul dar mi-au spus ca trebuie sa platesc 100 euro per sim + alte taxe .
Am incercat sa trec la un alt tip de contract cu mai putine minute . Au spus ca nu se poate .
Am incercat sa renunt la o parte din telefoane macar cinci din ele , gandindu-ma c astfel se va micsora valoarea facturii. Nici asta nu se poate

Suntem disperati deoarece situatia financiara a firmei nu ne mai permite sa avem astfel de costuri, si nu am gasit deloc intelegere la operatorul de telefonie mobila
Ce ma sfatuiti sa fac ? cum sa procedez ?
Contractul ar trebui sa se termine in dec 2013, dar pana atunci ...

Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: vladfesan , utilizator 00:19, 6 August 2012
mare lucru nu puteti sa faceti, pt ca probabil ati facut in acest sens un contract cu firma. puteti scapa in doua feluri de contract : platind cat prevede contractul sau inchizand firma
Multumesc foarte mult !
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc foarte mult !
Mare atentie ! Dvs nu vi se aplica prevederile care se aplica consumatorilor ptca aveti telefonul pe firma

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere contract orange sau reducere abonament ioneldrapac ioneldrapac Anul trecut in 07 iul.2009 a-m incheiat un contract de telefonie mobila cu Orange Romania ,contractul era de 20 de euro si am luat si un telefon la oferta de 5 ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract orange Tudor Mincu Tudor Mincu Buna ziua, Am o problema cu Orange. In Decembrie 2009 am achizitionat un telefon Blackberry 8520 Curve de la ei, cu abonament de 20 de euro (TVA inclus). ... (vezi toată discuția)
Abonament orange jianu ana jianu ana in 2oo9 sept m-am prezentat sa-mi teinnoiesc abonamentul de 3 euro la orange.Am reinnoit ab. pe 2 ani si d-ra mia dat un telefon de fidelizare si un ab. de 10 ... (vezi toată discuția)