Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general reglare stoc
Discuție deschisă în Contabilitate în general

reglare stoc

am nevoie urgent de un raspuns.
cum pot sa-mi reglez stocul daca am un produs care imi apare pe lista de inventar cu +1buc la un pret x si acelasi produs la -1buc la pret y?
daca este acelasi tip de produs se poate face o compensare
SI CUM FAC COMPENSAREA IN GESTIUNE?
NU LE POT SCOATE PE BAZA DE BON DE CONSUM DIN GESTIUNE?
Pai, in primul rand trebuie sa descoperi cum de s-a intamplat asta.E o eroare a programului de contabilitate sau o greseala facuta in momentul scoaterii din gestiune.Daca e o eroare de program, reglezi in program.Daca e o eroare la scoaterea din gestiune, stornezi operatia si o efectuezi corect.Cam atat pot sa-ti spun, nu mi-ai dat prea multe amanunte.
IN GESTIUNE PRODUSUL A INTRAT LA 1BUC LA UN PRET IAR ALTA BUCATA LA ALT PRET.CAND S-A VANDUT MARFA NU S-A SCOS CATE UN PRODUS CI 2 PRODUSE DESI ERA NUMAI UNUL SINGUR SI DE AICI MI-A APARUT DIFERENTA DE + SI - LA 1BUC .
DACA LE SCOT PE BON DE CONSUM DIN GESTIUNE E BINE?

DAR CE FAC CU ALTE PRODUSE CARE SUNT -1BUC???
#-o Deja am ametit...Au intrat 2 produse diferite pe 2 preturi diferite?
S-au vandut 2 produse din acelasi lot desi era doar unul singur in stoc?