Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... probleme abonament telefonie
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

probleme abonament telefonie

la sfarsitul perioadei de contract am dorit sa trec pe cartela ,am anuntat acest lucru dupa care un operator m-a sunat si mi-a propus un abonament 'avantajos' am acceptat dar am precizat ca doar dupa ce imi expira contractul cei de la [editat] mi-au dat inapoi banii ce i-am platit in avans pe abonament dar mi-au luat si minutele care le aveam in abonament astfel facand cost suplimentar.precizez ca intre vechiul abonament si cel nou este o periada de 18 zile in care nu eram trecuta nici cu vechiul abonament nici cu cel nou ceea ce pare absurd.am facut reclamatie la care nu am primit raspuns dar ei tot continua sa aplice penalizari si acum au reziliat contractul impunindumi sa platesc in plus 800 lei pe langa cei780 .ma scuzati ca a fost cam lung mesajul ,va multumesc.
gi-jane2, moderator