Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Probleme abonament Telekom
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Probleme abonament Telekom

buna ziua , am un abonament la un operator GSM , am fost sunat acum cateva luni daca doresc sa-mi schim abonamentul , urmand sa primesc un abonament de 44 ron cu 300 minute nationale , 300 mb internet si nelimitat min si sms uri in retea , dupa o luna m am trezit ca am abonamnetul de 44 de ron dar 200 min si 200 sms uri , practic mi a dat un abonament mai scump si mai prost decat ce aveam , am sunat la ei , am facut reclamatie , mi au zis ca rezolva in maxim 30 de zile , am asteptat 2 luni sa primesc un raspuns , am fost sunat si mi s a zis in bataie de joc ca eu am acceptat acel abonament ca eu sunt de vina , acum mi au zis ca voi trece la abonamentul vechi pe data de 8.02.2014 dar tot nu am trecut pe cel vechi .
Exista vreo metoda in care sa scap de bataia asta de joc ? au mai fost probleme in care m-am trezit cu taxe suplimentare si le-am zis sa-mi dovedeasca de unde mi se cere acea taxa si raspunsul a fost " ca asa va zic eu " , mai am contract 11 luni cu ei , nu exista vreo posibilitate in care sa fac reclamatie undeva sa mi se inchida contractul fara taxe suplimentare ?
sper ca imi puteti da un raspuns , va multumesc
dim moment ce v-au schimbat abonamentul trebuie sa va trimita o scrisoare cu noile "date", daca nu sunteti de acord aveti dreptul sa denuntati contractul in termen de 30 de zile de la comunicare
le-am facut reclamatie , doar ca raspunsul lor a venit in 2 luni , il si bufnea rasul pe ala de la telefon cand ii ziceam ca eu nu am acceptat acest abonament si el zicea " ba nu l-ati acceptat " si eu "am acceptat dar nu abonamentul asta " si el " ba nu pe asta l-ati acceptat "
ma lua drept prost pe fata , am incercat sa vorbesc cu superiorul lui si imi zice ca nu e nevoie , sa-i zic lui ce vreau si o luam de la capat , intr-o zi am sunat si am insistat sa mi dea pe superiorul lui , n-a vrut si mi-a inchis telefonul in nas ( mi-a zis un amic ca nu are cum sa imi inchida si sa insist )
Reclamatie unde ati facut ?|
am sunat la 1234 , serviciu relatii cu clientii si am facut o reclamatie , am sunat si azi la ei , mi-au zis ca nu m-a sunat nimeni pentru aceasta problema , am verificat lista de apeluri si n-am visat , m-au sunat , am dovada in telefon apel de la realtii cu clienti luni 2.02.2015 , la telefon mi se zice ca nu-i adevarat nu m-a sunat nimeni si sa revin maine cu un apel
Pai daca faceti reclamatie tot la ei, credeti ca o sa inceapa sa se sanctioneze singuri ? Ar fi absurd, poate era mai potrivit la ANPC.