Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Abonament telefonic
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Abonament telefonic

Cum se poate face un abonament telefonic la o adresa pe care nu ai locuit niciodata? De ex. mie imi vine de câteva luni o factura de Telecom pe numele unui individ necunoscut pe adresa mea. Cum să procedez? Mentionez ca l am sunat pe cel in cauza, (mi a spus ca ab. telefonic i la facut un coleg). Cum? Contractul de acasa este numai pe numele meu.
Printr-un fals...
Discutati cu operatorul telefonic, nu cu cel in cauza, sa nu va "treziti" in timp si cu vreo notificare de neplata a abonamentului de la vreo firma de recuperare creante...
Cand va faceti un abonament la acea firma doar nu va cere sa va duceti cu o copie dupa titlul de proprietate.
Cand vrei sa ti faci un abonament la orice furnizor de servicii iti cere CI ,CORECT.
Intrebarea mea este : In ce baza i s a facut abonament pe adresa mea?
Mergeti cu factura la furnizor, o fi o greseala., sa o remedieze.
Am fost dar.. Imi cere sa vin cu abonatul. Cine este acest abonat numai colegul lui si persoana care a gasit adresa mea in baza de date unde lucreaza?

gi-jane2 a scris:

Mergeti cu factura la furnizor, o fi o greseala., sa o remedieze.