Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Remuneratie alegeri locale
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Remuneratie alegeri locale

am si eu o nelamurire.Am fost membru in biroul electoral in sectia de votare din comuna Jugureni,Judetul Prahova,la alegerile locale 2012.Nu am primit indemnizatia nici pana in momentul de fata.Dupa zeci de insistente,primarul comunei respective spune ca nu are fonduri.Care credeti ca ar fi solutia pentru rezolvarea acestei probleme?Va multumesc!

in situatia d-voastra sunt foarte multi juristi din tara care , mai mult au participat si la referendum si inca nu au primit nimic.
pot sa va spun ca si eu sunt in aceeasi situatie , ca ma i astept rectificarea bugetara mult anuntata peste 2 saptamini. la fel primarii mi-au spus ca nu au fonduri si dupa citeca cercetari eu i-am crezut. dupa rectificare daca nu se rezolva nimic ii actionez in judecata. am avut grija sa-mi fac copii dupa statele de palte semnata si de primar.