Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale comert in afara chioscurilor, standurilor etc...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

comert in afara chioscurilor, standurilor etc...

buna ziua. am nevoie de cateva lamuriri. in certificatul constatator pentru sediul social am codul 4799, comert cu amanuntul in afara magazinelor , standurilor, chioscurilor si pietelor. am cumparata casa de marcat. mai am nevoie de verun aviz de la primarie sau altele? pentru punctul de lucru am autorizatie de functionare, desi acolo am spatiul numai pentru depozitare. nu vine numeni sa cumpere. in primul caz mai e nevoie de vreun act? multumesc. eu aduc produse de curatenie din germania pe care vreau sa le vand mergand din poarta in poarta.
In mod normal trebuie sa obtineti autorizatia de functionare de la Primarie si pentru comertul ,, din poarta in poarta".
multumesc.