Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Vanzare apa si cafea - CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Vanzare apa si cafea - CAEN

Buna ziua,
In cadrul unui club de dans pentru copii, vreau sa pot sa vand si apa si cafea. Ce cod CAEN trebuie sa aloc pentru asta?
Daca pun automat care vinde apa/cafea care este al altei firme, e corect sa includ codul 4781 Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
sau 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor?
corecta este varianta a doua pentru automatele de vandut produse, respectiv 4799.
Bafta!
multumesc. in varianta in care as vrea sa fac un contract cu LaDorna de ex si sa am frigider , pe ce cod CAEN se incadreaza activitatea asta?