Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Coduri CAEN magazin alimentar, automat cafea, ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Coduri CAEN magazin alimentar, automat cafea, organizare evenimente si lucrari constructii

Buna ziua,
Ma poate ajuta cineva cu cateva coduri CAEN, in speta :
-codul caen pentru a functiona ca magazin alementar;
-codul caen pentru cafea (pentru a vinde in cadru magazinului cafea la dozator)
-codul caen pentru nunti, botezuri
-codul caen pentru lucrari in constructii.

MULTUMESC FRUMOS!
cod caen 4711 Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
cod caen 4799 - comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chiscurilor si pietelor
cod caen 9329 Alte activitati recreative si distractive n.c.a.
Pentru cele din constructii va alegeti de la adresa [ link extern ]
O treceti ca activitate de baza activitatea care credeti ca va va aduce veniturile cele mai mari si va implica un volum de cheltuieli si salariati mai mare(activitatea preponderenta in cadrul firmei). Restul sunt activitati secundare.
Pentru magazin:
4711 Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun

Pentru vanzarea de cafea de la automat:
4799 Comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor

Pentru organizarea de nunti si botezuri:
9329 Alte activitati recreative si distractive

Pentru llucrari de constructii:
4120 Lucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Eu asi dori sa-mi deschid un magazin alimentar sa inteleg ca domeniu principal de activitate este acesta :
4711 Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun?

Da.