Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod caen Preprare cafea
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod caen Preprare cafea

Buna ziua, am un magazin cu codul caen 4711 - Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun, as vrea sa servesc si cafea care se va prepara la magazin, si nu stiu daca codul caen 5630 - Baruri si alte activitati de servire a bauturilor este cel potrivit pentru acest tip de activitate. Daca da aste trebuie sa-l am si in autorizatia de functionare, chiar daca nu este activitatea principala?
daca este vb de automat de cafea nu este bunul codul CAEN indicat.
Daca preparati cafeaua in magazin e bun codul 5630 - Baruri si alte activitati de servire a bauturilor. Daca veti avea automat de cafea codul este:4799 - Comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor