Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort domiciliu diferit
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort domiciliu diferit

buna ziua, as avea o intrebare, ne aflam in pragul unui divort, casa este pe numele sotului si eu am domiciliu diferit in buletin desi am locuit impreuna, vreau sa ma intorc in casa pana la finalizarea divortului, intrebarea mea este, poate el sa ma dea afara din casa pana la finalizarea divortului?
Daca locuinta este bun comun dobandit in timpul casatoriei, atunci nu va poate da afara.
buna seara! doar teoretic
daca vrea va da afara chiar daca aveti domiciliu comun cu sotul
casa este in constructie, a fost inceputa cand nu eram casatoriti inca dar nu este finisata
Daca ati plecat, e greu sa va intoarceti. Daca stati in casa, e greu sa va dea afara pana dupa divort.
Am plecat acum doua saptamani, deci pana la urma ce se poate intampla daca ma intorc, poate sa ma dea afara sau nu, legal am dreaptul sa stau sau nu? multumesc