Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... covercile din fata blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

covercile din fata blocului

Sunt proprietara unui apartament si la parterul blocului sa ingradit spatiul destinat fiecarui locatar si totodata spatiul de joaca al copiilor.As dori si eu o informatie,in primul rand daca este legal sa faci o asemenea constructie daca locatari nu sunt de acord,mai precizez ca aceasta doamna a spart zidul blocului si si-a facut o usa pentru a intra in apartament direct de afara si nu pe usa de pe scara blocului,mai precizez ca are o suta si ceva de milioane la apa si intretinere si noi ceilalti locatari suferim din aceasta cauza.CUI TREBUIE SA MA ADRESEZ,TINAND CONT CA SI PRIMARIA ARE CUNOSTIINTA DE ACEST CAZ SI NU SE SESIZEAZA.TOTUSI TRAIM IN ROMANIA DAR ESTE PRE DE TOT.
Pentru restante va adresati presedintelui asociatiei pentru a demara un proces in instanta pentru recuperarea restantelor.

Pentru zidul spart si ingradirea din spatiul verde (spatiu care apartine primariei) va adresati deopotriva presedintelui asociatiei care are in responsabilitate, alaturi de comitetul executiv al asociatiei, intretinerea proprietatii comune, dar si primariei.
Zidul exterior face parte din proprietatea comuna.
Spargerea lui trebuie aprobata atat de asociatia de proprietari, cat si prin autorizatie de la primarie.
asociatia nu a luat nici o masura si primarul a fost de acord cu ceste lucruri desi locatari acestui bloc nu sunt deacord.Ma pot adresa si altcuiva .