Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general refinantare credit pentru trecerea apartamentului pe ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

refinantare credit pentru trecerea apartamentului pe firma

Buna ziua. Am urmatoarea problema, asociatul trece creditul pentru cumpararea apartamentului unde este sediul social al firmei de pe numele lui pe numele firmei. Banca face evaluarea ap. si constituie garantie imobiliara de 58000 dar imprumutul pe care il preia firma este de 48000 ,este corecta contarea?
nicoletabis, utilizator