avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 997 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sporuri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sporuri

sunt inspector la o primarie si natura serviciului meu(situatii de urgenta) ma obliga sa fiu permanent in dispozitiv deoarece nu am alta persoana sa ma inlocuiasca. Intrebarea este daca pot beneficia de spor de periculozitare sau spor de dispozitiv .

Alte discuții în legătură

Incompatibilitate functie Allynia Allynia Buna ziua. Conducerea primariei obliga toti angajatii( fie functionari fie contractuali) sa faca de servici la poarta prin rotatie in zilele de sambata si ... (vezi toată discuția)
Obligata sa fac serviciu de permanenta? tina25 tina25 Buna ziua! sunt angajata ca personal contractual la o primarie si lunar se face grafic cu cei care tb sa faca serviciu de permanenta...adica in weekend..sunt ... (vezi toată discuția)
Spor dispozitiv si conditii grele - baza legala zama cristian zama cristian Buna ziua. Am, in curand termen de judecata cu institutia angajatoare (primarie), la care sunt angajat ca si personal contractual, careia ii solicit acordarea ... (vezi toată discuția)