Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... VA ROG AJUTATIMA!!!!!!!!!!!!!!!!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

VA ROG AJUTATIMA!!!!!!!!!!!!!!!!

Buna ziua!Ma numesc Mihai si am 22 de ani.am o nelamurire legata de coruperea de minori.Mam informat si de pe forumul dvs,dar vreau sami explicati mai detaliat legat de situatia mea.Sunt cu o fata de aproximativ 2 ani de zile.Ea e minora,iar mama ei nu este de acord cu relatia noastra din momentul in care a aflat ca am facut puscarie,iar mie mia expirat cazierul de curand...deci pot sa zic ca sunt "curat".
Problema e urmatoarea:sar putea ca fata sa fie insarcinata...ar putea face mama ei reclamatie la politie,iar eu sa fiu arestat...?Mai ales dak afla ca fata e insarcinata.Noi ne iubim si nu vrem sa renuntam unul la celalalt...ar putea sa ne faca rau??Ne-am putea cununa cu acordul tatalui ei bineinteles(parintii ei sunt divortati)fara nici o problema???Iar daca in cel mai rau caz ma aresteaza...ar putea ca fata sa renunte la acuzatiile facute de catre mama ei?
Deci fata nu vrea sa puna plangere impotriva mea...nici fortata.
Mama ei are dreptul sai ascunda buletinul si certificatul de nastere chiar daca e in custodia ei?
Cum pot sa rezolv aceasta problema?As putea face ceva?VA ROG AJUTATI-M!A!!!!
Va multumesc
mihai_gabi88, utilizator
incercati pe "medicnet.ro" in privinta ultimelor intrebari.... :D