Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Recurs majorare pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Recurs majorare pensie alimentara

In urma divortului ce s-a pronuntat acum 2 ani, s-a stabilit o pensie alimentara pentru copilul meu in cuantum de 20 % din salariul net. Fosta sotie a cerut majorarea pensiei de la 20 % la 25 % atat din salariul net cat si din norma de hrana. Mentionez ca sunt politist iar fosta sotie este functionar public. Judecatoria i-a respins cererea iar fosta sotie a facut recurs.
Intrebare: Norma de hrana poate intra in calculul pensiei alimentare?
Eu am gasit informatia ca norma de hrana nu poate fi inclusa in venitul pe care il realizez.
Da, acum in recurs cere asta.