Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale firma straina investeste in Romania
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

firma straina investeste in Romania

va rog frumos daca puteti sa ma ajutati in urmatoarea speta
O firma straina din europa doreste sa investeasca in Romania respectiv sa reabiliteze, modernizeze, construiasca cladiri
Va rog sa-mi spuneti ce obligatii fiscale are aceasta fata de statul roman respectiv daca trebuie sa se inregistreze ca si platitor de TVA , punct de lucru etc
multumesc
Buna ziua,

firma cu pricina ar putea sa infiinteze o noua societate in Romania, caz in care aceasta societate noua va avea unic asociat societatea straina. Avantajele sunt multiple.

av. Boncu