Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilant

Pot depune bilant la 30.06.2012 in care soldul la capitaluri proprii este negativ?
Ce se intampla in acest caz?
Daca soldul negativ la capitaluri proprii apare in bilant se poate depune bilantul. Acest sold negativ poate fi cauzat de pierderi in exercitiile precedente, de datorii mari in comparatie cu creantele in exercitiul curent, etc.
multumesc