avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilant

Pot depune bilant la 30.06.2012 in care soldul la capitaluri proprii este negativ?
Ce se intampla in acest caz?
Cel mai recent răspuns: dia911 , utilizator 19:32, 14 August 2012
Daca soldul negativ la capitaluri proprii apare in bilant se poate depune bilantul. Acest sold negativ poate fi cauzat de pierderi in exercitiile precedente, de datorii mari in comparatie cu creantele in exercitiul curent, etc.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Capital propriu negativ la bilant 2009 STEFAN ALINA STEFAN ALINA Buna ziua, as dori sa stiu cum se trateaza capitalurile proprii negative. Societatea are o pierdere din 2009 de acoperit iar la finelele anului nu a acoperit-o ... (vezi toată discuția)
Ce trec in registrul inventar? olioli olioli Am doua luni de activitate ca intrepr. indiv.: prestez servicii tip after-school si nu am achizitionat niciun fel de bun, intrucat eu imi desfasor activitatea ... (vezi toată discuția)
Completare bilant in cazul unei srl. debutant2013 debutant2013 Buna ziua, va rog sa imi spuneti daca in cazul unei SRL trebuie bifat in bilant la dec.2020 ``activ net mai mic decat 1/2 din capitalul social`` in ... (vezi toată discuția)