Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

faliment

Unei persoane juridice de drept public ii este aplicabila Legea 85/2006?
Nu, in cuprinsul art. 1 din legea nr. 85 / 2006 sunt mentionati debitorii asupra carora se aplica prevederile legii privind procedura insolventei.