Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Returnarea pensiei alimentare in cazul in care copilul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Returnarea pensiei alimentare in cazul in care copilul sta 3 saptamani la tata

Buna ziua ,
Daca copilul a stat 3 saptamani in vacanta de vara conform programului de vizitare sunt obligata sa returnez pensia alimentara?
Va multumesc anticipat.
Intrucat nu este specificat in sentinta cand s-a precizat despre obligatia de plata, nu. Daca tatal considera ca a platit pensie fara sa fie datorata, sa se adreseze instantei.
Poate in saptamana din acea luna cat a stat la dvs, ati cheltuit dublul a cat a primit copilul pensie
gi-jane2, moderator
Nu este specificat in nici o lege returnarea pensiei de intretinere in aceste cazuri.
Doar nu este "ajutor social" .