Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plangere itm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plangere itm

Am o rugaminte,unde se poate face o plangere la itm Bucuresti deoarece o firma nu vrea sa dea banii pe munca depusa si cum aflu daca un contract a fost inregistrat un REVISAL.Unde ma pot interesa?Multumesc
Sesizarile pot fi transmise catre ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca) prin:
- posta;
- e-mail;
- fax;
- inregistrate chiar la sediul institutiei.

Despre care ITM este vorba?
Buna ziua ! Vreau sa fac o plângere la ITM GIURGIU ce trebuie sa fac am lucrat pana în luna Martie pe Comunitate ca șofer pe Camion nu am primit salariul care era trecut în contract
Carmen264, utilizator
Inspectoratul Teritorial de Munca Giurgiu
[ link extern ]
Vreau sa fac o plângere la ITM cum trebuie sa procedez? În legătură cu neplatirea salariului! Adică șeful meu nu vrea sa îmi dea banii din salariu pe zilele în care am muncit deoarece vreau sa plec de locul acela de munca !
Dinu Ionela, utilizator
model sesizare ITM
[ link extern ] /

SESIZARE

Subsemnatul(a)________________________________________ identificat(ă) cu B.I./ C.I. seria ____ nr.__________, CNP [_]_]_]_]_]_]_]_]_]_]_]_]_], vârsta _____ ani, domiciliat(ă) în jud. ________________, loc. ________________________, str. _________________________ nr. ____, bl. __, sc. __, et. __, ap. __, angajat(ă)/fost(ă) angajat(ă) în perioada _____________________ la __________________________________ cu sediul în loc. ________________________ str. ________________________ nr. ___, bl. ___ reprezentată prin __________________________________; la firmă nr. de telefon ________________.
Punct de lucru: _____________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Puncte de reper ale situării în spaţiu a sediului de firmă sau a punctului de lucru _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Număr de telefon la care pot fi contactat(ă) pentru infomaţii suplimentare ________________.
Prin prezenta vă relatez următorele:
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________

Data:______________ Semnătura_____________________
Cornel Vasile, Consilier juridic