avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1644 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plangere itm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plangere itm

Am o rugaminte,unde se poate face o plangere la itm Bucuresti deoarece o firma nu vrea sa dea banii pe munca depusa si cum aflu daca un contract a fost inregistrat un REVISAL.Unde ma pot interesa?Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:39, 17 Iulie 2023
Sesizarile pot fi transmise catre ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca) prin:
- posta;
- e-mail;
- fax;
- inregistrate chiar la sediul institutiei.

Despre care ITM este vorba?
Buna ziua ! Vreau sa fac o plângere la ITM GIURGIU ce trebuie sa fac am lucrat pana în luna Martie pe Comunitate ca șofer pe Camion nu am primit salariul care era trecut în contract
Ultima modificare: Miercuri, 16 Mai 2018
Carmen264, utilizator
Inspectoratul Teritorial de Munca Giurgiu
[ link extern ]
Vreau sa fac o plângere la ITM cum trebuie sa procedez? În legătură cu neplatirea salariului! Adică șeful meu nu vrea sa îmi dea banii din salariu pe zilele în care am muncit deoarece vreau sa plec de locul acela de munca !
Ultima modificare: Marți, 28 August 2018
Dinu Ionela, utilizator
model sesizare ITM
[ link extern ] /

SESIZARE


Subsemnatul(a)________________________________________ identificat(ă) cu B.I./ C.I. seria ____ nr.__________, CNP [_]_]_]_]_]_]_]_]_]_]_]_]_], vârsta _____ ani, domiciliat(ă) în jud. ________________, loc. ________________________, str. _________________________ nr. ____, bl. __, sc. __, et. __, ap. __, angajat(ă)/fost(ă) angajat(ă) în perioada _____________________ la __________________________________ cu sediul în loc. ________________________ str. ________________________ nr. ___, bl. ___ reprezentată prin __________________________________; la firmă nr. de telefon ________________.
Punct de lucru: _____________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Puncte de reper ale situării în spaţiu a sediului de firmă sau a punctului de lucru _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Număr de telefon la care pot fi contactat(ă) pentru infomaţii suplimentare ________________.
Prin prezenta vă relatez următorele:
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________

Data:______________ Semnătura_____________________
Ultima modificare: Marți, 28 August 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic

Alte discuții în legătură

Modalitati de recuperare salarii Monaserban Monaserban Nu am mai primit salariul de doua luni si jumatate. Care sunt pasii legali pe care trebuie sa-i urmez. Carei autoritati trebuie sa ma adresez. Am vreo sansa ... (vezi toată discuția)
Inregistare revisal chrys90 chrys90 Buna ziua, daca contractul individual de munca nu a fost inregistrat in revisal,mai sunt sanse sa pot recupera banii pt perioada lucrata15 zile? am solicitat ... (vezi toată discuția)
Revenirea la serviciu dupa ccc 2 ani- refuz de primire inapoi de catre angajator amaria2015 amaria2015 Buna ziua, Am urmatoarea problema, pe data de 29 iunie trebuie sa revin la munca deoarece am terminat concediul de crestere al copilului pana la 2 ani. Am ... (vezi toată discuția)