avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... grile examen admitere barou 2012
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

grile examen admitere barou 2012

Buna, exista modele de teste grila care s-ar putea da la examenul de admitere in barou? care sunt cartile dupa care ar trebui sa invatam in conditiile in care se tot modifica codurile (procedura civila/penala, etc)? ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi? in ceea ce priveste grilele, daca exista, ;) poate imi trimiteti si mie la adresa de mail patricia_mirica@yahoo.com. Merci frumos !!!!! ;)
Cel mai recent răspuns: Corina_me , utilizator 12:59, 17 Februarie 2013
Daca vrei un model de grile,le gasesti aici pe cele de anul trecut:
[ link extern ]
luiza2008 a scris:

Daca vrei un model de grile,le gasesti aici pe cele de anul trecut:
[ link extern ]


nu am gasit
Examenul de admitere in profesia de avocat, sesiunea octombrie 2011 - Etapa 1 - proba eliminatorie - 7 octombrie 2011
[ link extern ]

Gasesti acolo si grilele si baremul. ;)
Ma poate ajuta cineva cu statutul actualizat, legea 51/95 actualizata si codul deontologic?
Multumesc anticipat!
Ultima modificare: Joi, 6 Septembrie 2012
graciela, utilizator
Am auzit ca este un cabinet de avocatura care face pregatire cu grile si spete si au intrat toti dar se intra la ei pe pile fiindca au locuri putine. E in Dorobanti. Stie cineva de asta ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Subiecte examen admitere barou 2012 mihail2012 mihail2012 Salut! Are cineva subiectele care s-au dat la examenul de admitere in barou 2011? Stima, Mihai (vezi toată discuția)
Admitere barou 2011 jason jason Am creat acest nou topic, chiar de pe acum, deoarece sunt direct interesat de examenul de admitere in Barou, ce va avea loc la anul, insa nu cred ca sunt ... (vezi toată discuția)
Examen barou zerognost zerognost Pentru urmatorul examen de intrare in avocatura care sunt cartile de sinteza recomandate a fi studiate pe langa legislatia din bibliografie? Multumesc! (vezi toată discuția)