Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... grile examen admitere barou 2012
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

grile examen admitere barou 2012

Buna, exista modele de teste grila care s-ar putea da la examenul de admitere in barou? care sunt cartile dupa care ar trebui sa invatam in conditiile in care se tot modifica codurile (procedura civila/penala, etc)? ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi? in ceea ce priveste grilele, daca exista, ;) poate imi trimiteti si mie la adresa de mail patricia_mirica@yahoo.com. Merci frumos !!!!! ;)
Daca vrei un model de grile,le gasesti aici pe cele de anul trecut:
[ link extern ]
luiza2008 a scris:

Daca vrei un model de grile,le gasesti aici pe cele de anul trecut:
[ link extern ]

nu am gasit
Examenul de admitere in profesia de avocat, sesiunea octombrie 2011 - Etapa 1 - proba eliminatorie - 7 octombrie 2011
[ link extern ]

Gasesti acolo si grilele si baremul. ;)
Ma poate ajuta cineva cu statutul actualizat, legea 51/95 actualizata si codul deontologic?
Multumesc anticipat!
graciela, utilizator
Am auzit ca este un cabinet de avocatura care face pregatire cu grile si spete si au intrat toti dar se intra la ei pe pile fiindca au locuri putine. E in Dorobanti. Stie cineva de asta ?