avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Incetare suspendare activitate
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Incetare suspendare activitate

O societate care a avut activitatea suspendata timp de 3 ani a reintrat in activitate si inregistreaza facturi primite de la un furnizor in perioada de suspendare, din perioada in care cota TVA era de 19%. Cum inregistreaza aceasta factura?

Alte discuții în legătură

Nelamurire tva alinutza81_23_11 alinutza81_23_11 Buna ziua , Am o problema, sunt incepatoare in ceea ce priveste contabilitatea , si am o nelamurire.... #-o Am o factura , in care s-au stornat niste ... (vezi toată discuția)
Deducere tva dupa ce a fost anulat certificatul in scop de tva severinafeder severinafeder Buna ziua, Am urmatoarea speta Unei societati platitoare de tva i se anuleaza incepand cu 01.07 inregistrarea in scopuri de tva ca urmare a lipsei sumelor in ... (vezi toată discuția)
Statutul firmelor inactive fiscal szaniszlod szaniszlod Buna ziua, O firma a fost declarata de ANAF inactiva ,cu 2 luni in urma si inca nu s-a ridicat suspendarea ei, pe aceasta perioada are dreptul sa desfasoare ... (vezi toată discuția)